* Besedy s účastníky III. odboje

Přidáno dne 27. 07. 2005 (2163 přečtení)

V září 2005 bude v Ostravě zahájena naše nová série besed, tentokrát věnovaná účastníkům protikomunistického odboje. Chceme kontinuálně navázat na 10 besed s účastníky odboje protinacistického.

Tyto besedy byly původně plánovány již od ledna 2005. Ovšem vzhledem k vyššímu věku protinacistických odbojářů (a výročí konce II. světové války), jsme v zimě upřednostnili právě je. Dokonce se nám za to dostalo jednoho osočení, že se III. odboj snažíme ututlat a jsme poplatni režimu. Je až komické jak lehce lze vytvořit konspirační teorii... :-)

Cílem je připomenout období teroru a diktatury komunismu. Obzvláště protože zde je stále velké informační vakuum, které brání přiznat těmto bojovníkům za demokracii společenskou úctu, která jim právem náleží.

Besedy budou plánovány vždy s jedním pamětníkem. Připravujeme jich pro začátek pět, dále se uvidí.

Zde jsou naši přednášející:
    13.9.2005 - Milo Komínek, partyzánská skupina Portáš - Janošík
    11.10.2005 - Jan Beneš, spisovatel
    8.11.2005 - Milan Paumer, ten třetí z Mašínů
    13.12.2005 - paní Mašínová, sestra bratrů Mašínů
    1.1.2005 - Vladimír Hučín

Tento rozvrh je zatím pouze orientační a může se v průběhu času měnit. Podle možností taky budeme uveřejňovat stručné životopisy besedujících. ромашковый чай ромашка

Celý příspěvek | Přidal: Petr Tryščuk | Informační e-mailVytisknout článek