Vlastenecký klub Působnost VK
Hlavní stránka Seznam projektů a akcí Návštěvní kniha Ke stažení Mail VK     KLUB PATRIOTYCZNY   WOŚCOJSKI KLUB - górnoserbski   VLASTENECKÝ KLUB   DOMOVINSKI KLUB   ISAMAALINE KLUBI   HEIMATKLUB   HJEMLAND KLUB     ! ! ! KOSOVO JE SRBSKO ! ! !   Více  
roh   Projekty sdružení roh

roh   Další informace roh
+ Ke stažení


roh   Vlastenecký klub roh
IČO: 26528177
DIČ: CZ26528177

Sídlo:
Kunčice pod Ondřejníkem 114
739 13

Kontakt:
777 103 532
informace@v-klub.cz

Transparentní bankovní spojení: 5678956789/5500

© V-klub, 2002-2007

NAVRCHOLU.cz

TOPlist

bonprix

бонприкс

http://o-chae.com


* Besedy a přednášky VK v Porubě

Přidáno dne 09. 04. 2005 (2044 přečtení)

Tento článek bude otištěn v květnovém Porubském Zpravodaji.

Již od ledna 2002 se v Ostravě-Porubě pravidelně konají kulturně vzdělávací besedy a přednášky pořádané občanským neziskovým sdružením Vlastenecký klub. Vždy druhé úterý v měsíci probíhají přednášky od 18:00 hodin v salonku restaurace Parlament na ulici Maďarská.Za tři roky pořádání přednášek a besed byla dotčena různá témata, včetně těch aktuálních, ale hlavním tématem vždy byla a je historie, a to především období I. až III. odboje. Vzhledem ke kulatému výročí konce II. světové války, byly od září 2004 zahájeny besedy s válečnými veterány ze zahraničních armád. Svým pojetím je tato série besed s veterány jedinečná a proto chci poděkovat všem veteránům, kteří i přes svůj pokročilý věk jsou připraveni přijít besedovat.

Návštěvníci besed se od nich mohli v uplynulých měsících seznámit se spoustou specifik týkajících se přímo Moravskoslezského kraje, jako např. soužití s polskou i německou menšinou, přijímání německé Volkliste 3 a následné odvody do německé armády a útěky z ní.

Jsme rádi, že jsme takto důstojně mohli připomenout osudy těch, kteří nezištně a neohroženě bojovali na rozličných bojištích II. světové války za naši svobodu a vlast.

Po letošních prázdninách jsou připraveny přednášky o III. odboji. Chceme si tak připomenout dosti zahalenou část naší minulosti, jejíž odkaz byl komunistickou totalitou pokřiven. Jsou připraveny besedy s osobnostmi III. odboje jako jsou Jan Beneš, Milo Komínek, Jan Paumer a další.


Celý příspěvek | Počet názorů: 0 | Přidat názor | Informační e-mailVytisknout článek

roh   Přihlášení čtenářů roh

Jméno (přezdívka)
Heslo


Úprava osobního účtu

roh   Zajímavé odkazy roh
Totalita - web proti totalitním systémům.
Vlastenci! na www
Web o Horní a Dolní Lužici.
Moravský vlastenecký etnofolk.

rodina.lv
Vlastenci


GNU redakční systém phpRS
GNU redakční systém phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.