Vlastenecký klub Působnost VK
Hlavní stránka Seznam projektů a akcí Návštěvní kniha Ke stažení Mail VK     KLUB PATRIOTYCZNY   WOŚCOJSKI KLUB - górnoserbski   VLASTENECKÝ KLUB   DOMOVINSKI KLUB   ISAMAALINE KLUBI   HEIMATKLUB   HJEMLAND KLUB     ! ! ! KOSOVO JE SRBSKO ! ! !   Více  
roh   Projekty sdružení roh

roh   Další informace roh
+ Ke stažení


roh   Vlastenecký klub roh
IČO: 26528177
DIČ: CZ26528177

Sídlo:
Kunčice pod Ondřejníkem 114
739 13

Kontakt:
777 103 532
informace@v-klub.cz

Transparentní bankovní spojení: 5678956789/5500

© V-klub, 2002-2007

NAVRCHOLU.cz

TOPlist

bonprix

бонприкс

http://o-chae.com


* Výroba a instalace vývěsek

Přidáno dne 20. 03. 2005 (3053 přečtení)

V tomto návodu se pokusíme zájemcům zprostředkovat informace o tom jak informační cedule vyrobit a kde je instalovat.

Text: Vytiskněte zásadně na laserové tiskárně (barva z inkoustové tiskárny se rozpíjí) a to velkým dobře čitelným písmem (Arial 14) v černé barvě. Jiné barvy mohou na slunci blednout. Je vhodné použít tvrdší papír a trvalejší papír. Spíše formát A4 (větší formát je náchylný k poškození).

Zalití do fólie: V každém větším městě je firma, která provádí lamelování, zalití papíru do fólie. Firmy hledejte ve Zlatých stránkách či na internetu a formát A4 (A3) přijde do 25,- Kč. Snažte se aby byly okraje fólie vzdáleny od papíru okolo 1,5 cm, větší „okraj“ ochrání ceduli proti pronikání vody.

Rám a stříška: Používejte zásadně dřevo a důkladně je namořte. Tvar dřevěné desky zvětšete oproti zalamelovanému listu papíru o 4 – 5 cm do šířky a 8 – 10 cm na výšku. Tvar stříšky zvolte podle své libosti. Takovouto dřevěnou desku a stříšku vám vyrobí, ohobluje a vyleští každý truhlář či stolař (nejlépe si to zařiďte u známého). Namořit si ji již můžete sami. Osobně doporučuji tmavší barvy – bílý papír na nich spíše vynikne.

Ozdobné nápisy: Na ceduli se může nad samotný arch papíru umístit (přilepit nebo přišroubovat) dřevěný proužek 2 cm x šířka cedule mínus 2 cm. Na tento dřevěný proužek je možno pájkou vypálit opět nadpis konkrétní vývěsky. Tento proužek lze umístit i dodatečně.

Další doplňky: Fotografie, perokresba nebo jiná dekorace jistě vývěsku oživí. Ale platí zde především pravidlo ceduli nepřeplácávat.
 

Vyvěšení informační cedule

Vzhledem k našim technickým možnostem je nejjednodušší variantou přibití cedule na strom poblíže daného místa. Dbejte na co nejmenší poškození využitého stromu a na to, aby cedule byla dostatečně viditelná.
Druhou možností je zabití opáleného kůlu do země (nejlépe borovice nebo dub). Zabetonování železného sloupku by bylo technicky mnohem náročnější a dražší.


Celý příspěvek | Přidal: Petr Tryščuk | Informační e-mailVytisknout článek

roh   Přihlášení čtenářů roh

Jméno (přezdívka)
Heslo


Úprava osobního účtu

roh   Zajímavé odkazy roh
Totalita - web proti totalitním systémům.
Vlastenci! na www
Web o Horní a Dolní Lužici.
Moravský vlastenecký etnofolk.

rodina.lv
Vlastenci


GNU redakční systém phpRS
GNU redakční systém phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.