* Výroba a instalace vývěsek

Přidáno dne 20. 03. 2005 (2933 přečtení)

V tomto návodu se pokusíme zájemcům zprostředkovat informace o tom jak informační cedule vyrobit a kde je instalovat.

Text: Vytiskněte zásadně na laserové tiskárně (barva z inkoustové tiskárny se rozpíjí) a to velkým dobře čitelným písmem (Arial 14) v černé barvě. Jiné barvy mohou na slunci blednout. Je vhodné použít tvrdší papír a trvalejší papír. Spíše formát A4 (větší formát je náchylný k poškození).

Zalití do fólie: V každém větším městě je firma, která provádí lamelování, zalití papíru do fólie. Firmy hledejte ve Zlatých stránkách či na internetu a formát A4 (A3) přijde do 25,- Kč. Snažte se aby byly okraje fólie vzdáleny od papíru okolo 1,5 cm, větší „okraj“ ochrání ceduli proti pronikání vody.

Rám a stříška: Používejte zásadně dřevo a důkladně je namořte. Tvar dřevěné desky zvětšete oproti zalamelovanému listu papíru o 4 – 5 cm do šířky a 8 – 10 cm na výšku. Tvar stříšky zvolte podle své libosti. Takovouto dřevěnou desku a stříšku vám vyrobí, ohobluje a vyleští každý truhlář či stolař (nejlépe si to zařiďte u známého). Namořit si ji již můžete sami. Osobně doporučuji tmavší barvy – bílý papír na nich spíše vynikne.

Ozdobné nápisy: Na ceduli se může nad samotný arch papíru umístit (přilepit nebo přišroubovat) dřevěný proužek 2 cm x šířka cedule mínus 2 cm. Na tento dřevěný proužek je možno pájkou vypálit opět nadpis konkrétní vývěsky. Tento proužek lze umístit i dodatečně.

Další doplňky: Fotografie, perokresba nebo jiná dekorace jistě vývěsku oživí. Ale platí zde především pravidlo ceduli nepřeplácávat.

Vyvěšení informační cedule

Vzhledem k našim technickým možnostem je nejjednodušší variantou přibití cedule na strom poblíže daného místa. Dbejte na co nejmenší poškození využitého stromu a na to, aby cedule byla dostatečně viditelná.
Druhou možností je zabití opáleného kůlu do země (nejlépe borovice nebo dub). Zabetonování železného sloupku by bylo technicky mnohem náročnější a dražší.

Celý příspěvek | Přidal: Petr Tryščuk | Informační e-mailVytisknout článek