Vlastenecký klub Působnost VK
Hlavní stránka Seznam projektů a akcí Návštěvní kniha Ke stažení Mail VK     KLUB PATRIOTYCZNY   WOŚCOJSKI KLUB - górnoserbski   VLASTENECKÝ KLUB   DOMOVINSKI KLUB   ISAMAALINE KLUBI   HEIMATKLUB   HJEMLAND KLUB     ! ! ! KOSOVO JE SRBSKO ! ! !   Více  
roh   Projekty sdružení roh

roh   Další informace roh
+ Ke stažení


roh   Vlastenecký klub roh
IČO: 26528177
DIČ: CZ26528177

Sídlo:
Kunčice pod Ondřejníkem 114
739 13

Kontakt:
777 103 532
informace@v-klub.cz

Transparentní bankovní spojení: 5678956789/5500

© V-klub, 2002-2007

NAVRCHOLU.cz

TOPlist

bonprix

бонприкс

http://o-chae.com


Upalme Lenina

* Upalme Lenina !

Přidáno dne 20. 03. 2005 (3054 přečtení)


"Upalme Lenina" je happeningová akce při níž je každoročně upálena nejen maketa tohoto jednoho z největších zločinců v historii lidstva v nadživotní velikosti, ale i mnohé knihy a brožury, jež napomáhaly šíření zločinné komunistické ideologie.
Tato akce získává postupně na oblibě. Z původní desítky se počet návštěvníku happeningu postupně vyšplhal na několik desítek.

Ten kdo zapomene dějinné zlo, je odsouzen si je prožít znovu.

Proč právě pálit Lenina? Dostali jsme připomínku toho rázu, aby vedle Lenina hořel i Hitler. Jistě by to bylo správné, oba dva si to zaslouží... Ovšem "upálení Lenina" symbolizuje pálení totalitarismu a k tomu stačí jeden zástupce. Jeden symbol za všechny. Museli bychom jinak přidávat další a další zrádce a zrůdy, takže by nám jedna hranice za chvíli nestačila.

Lenin i Hitler spolu již hoří v pekle a v našich srdcích také! A třeba také jednou budou spolu hořet i na naší hranici... Bohužel se stále nacházejí kritici této akce, takže jsme vydali mj. i vysvětlující prohlášení, které si můžete také přečíst:

"Socialismus vybuduje beztřídní společnost i pro psy..."
Dávat však na hranici Hitlera místo Lenina by bylo poněkud populistické a alibistické, protože až na několik pomatenců každý tuší, kdo byl Hitler zač! Při výběru "zástupce totalitarismu" jako vhodné potravy pro očistný oheň jsme neviděli jinou alternativu než Lenina zejména proto, že jeho vnímání je u nás oproti takovým dalším zrůdám jako byli Stalin a Hitler poměrně idealizované, ba dokonce jsme čas od času svědky i toho, jak se někteří intelektuální zabedněnci k ideovému odkazu této kolosální stvůry bezostyšně hlásí.
Vliv Hitlera a podobných manipulátorů davu nám v dnešní době připadá na spíše na úrovni Kim Ir Sena, který byl také nebezpečný vrah, leč jeho vliv na naši současnost je na rozdíl od Lenina mizivý.

"Učit se, učit se, učit se! Studiem Marxismu-Leninismu kupředu.."
Lenin je také zřejmě duchovním otcem většiny u nás páchaných zvěrstev. Jako první přichází s masovou genocidou nepohodlných vrstev obyvatelstva a jejich blízkých příbuzných *. Jeho ideologie jako jediná útočí na všechny pilíře společnosti: relativizuje všeobecně akceptované právní i morální systémy systémy, útočí na rodinu a rodinné vazby, vytváří novou hierarchii v hodnotovém systému, jejímž základem jsou negativní lidské vlastnosti - nenávist (třídní), závist, krutost, nezodpovědnost atd. Masový vrah Stalin by bez Lenina byl jen obyčejným pasáčkem ovcí v Kavkazských horách, občasně si přivydělávajícím podřezáním zatoulaných cizinců.

Pokud bychom hledali Leninův ekvivalent v nacismu, těžko by jím byl Hitler - ten čerpal z mnoha pramenů, které upravoval, přetvářel a realizoval. Hitlerův partner je Stalin, Leninův v nacismu (jako jedna osoba) neexistuje. Občas se jako duchovní otcové nacismu nabízí Nietzche nebo Wágner, ale obojí je zcestné. Hitler se spíše "jen" postavil do čela vraždící masy**, kdežto Lenin ji stvořil.
Kdo čím zachází, tím i schází...
Je také nutné podotknout, že oba tyto dva totalitní systémy mají stejný základ v internacionálním smýšlení (např. Himmlerova pomatená teorie o árijském původu Japonců :-) a jeho základy opět do praxe zavedl Lenin.


Kdo čím zachází, tím i schází...
Dále do historie totalitních praktik také jít nemůžeme - koncentrační tábory jako první například zřídili Britové pro Búry už v průběhu Búrských válek (1899-1901), genocidu prováděl již Gaius Julius Cézar nebo Turci na Arménech, které na svém území takřka vyhladili.

Rádi uvedeme k této polemice i Vaše zajímavé připomínky a názory, takže je nám můžete posílat.

* Vladimír Ilič Lenin: v dopise datovaném roku 1918 doporučuje:
"Ochraňovat naši mladou republiku zavedením a prováděním tvrdých potlačení odstranit všechny viníky a podezřelé nebo ty, kteří by mohli být podezřelí, dát do koncentračních táborů vytvořit rudý teror, potrestat smrtí všechny osoby pokládané za vinné a členy jejich rodin dát do koncentračních táborů k tomu účelu zřízených."

** Německo bohužel ve své ekonomické, vojenské a morální krizi bylo přijmout jakoukoliv totalitní vládu přinášející změnu a potažmo válku. Jiná varianta než dvě soupeřící odnože socialismu - komunismus a nacismus patrně tehdy neexistovala.

Průběh a místo "exekuce"
Tradiční akce Klubu Děčín se odehrává v centru města Děčína, a to na říčním ostrohu pod zámkem (mezi soutokem Labe s Ploučnicí) vždy okolo 7 hodin odpoledne.

Vlastenecký klub Děčín zajišťuje občerstvení a oheň, na kterém je „upálena“ maketa vůdce komunismu.

Účastníkům se doporučuje si sebou vzít dobrou náladu, propagandistické knihy a brožury a všechny přátelé, kteří mají rádi humor a svou vlast.

Klub Děčín jako organizátor akce je kdykoli ochoten napomoci radou a zkušenostmi komukoli, kdo by chtěl napodobit uvedenou akci v kterémkoli místě naší milované vlasti. Takže se ptejte.

Pro Severomoravsko-slezskou oblast: zvažujeme také realizaci této akce v našem regionu (nejspíše někde ve Frýdecko-Místeckém okrese). Takže kdo v případě zájmu či pomoci při realizaci se ozvěte. Avšak možná se vydáme za našimi kolegy do Děčína, protože podle fotografií vypadá vše velmi lákavě.


Zobrazen celý projekt | Garant projektu: Mirek Červenka | Informační e-mailVytisknout článek

roh   Přihlášení čtenářů roh

Jméno (přezdívka)
Heslo


Úprava osobního účtu

roh   Zajímavé odkazy roh
Totalita - web proti totalitním systémům.
Vlastenci! na www
Web o Horní a Dolní Lužici.
Moravský vlastenecký etnofolk.

rodina.lv
Vlastenci


GNU redakční systém phpRS
GNU redakční systém phpRS

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.