Konec války - gymnázium Ostrava

Autor: Administrátor <petr(at)v-klub.cz>, Téma: II. odboj, Vydáno dne: 04. 05. 2005

Na biskupském gymnáziu připravilo vedení školy na 29.4. bohatý program pro své žáky a další 4 střední školy z okolních gymnázií. Vlastenecký klub Ostrava přichystal v rámci vlastní účasti některé části z programu.

Kromě úvodního slova, které přednesl jménem VK Petr Tryščuk, jsme nachystali a moderovali besedu s válečným zahraničním veteránem por. v.v. Oldřichem Haladem. Pro různé programy jsme zajistili dobové uniformy, zbraně, zabezpečnou munici a další věci se vztahem k II. světové válce (nejvíce zapůjčil Martin Stárek). Na závěr připravil a moderoval se studenty historický kvíz Marek Skřipský (VK Ostrava).

Celkově lze tuto akci hodnotit velmi zdařile, o čemž svědčil i zájem některých studentů o studijní materiály (CD s rozhovory s veterány pořízené VK) a další. Diskuse se mnohdy protáhla o hodinu déle než bylo plánováno. Snad lze jen říci - takových to akcí více a houšť.

Úvodní slovo hlavní organizátorky Mgr.M.Elšíkové.

Studenti shromáždění v tělocvičně školy.

Poručík Halad z Bohumína beseduje se studenty.

Studenti si prohlížejí knihy.