* Výsadek Wolfram; P.J.Kuthan

Přidáno dne 10. 07. 2005 (5097 přečtení); Administrátor

Cílem výsadku Wolfram bylo vytvořit z příslušníků domácího odboje speciální komanda, do jejichž velení budou postaveni jednotliví příslušníci skupiny.
S použitím operačního materiálu měli provádět bojovou činnost v podobě přepadů, sabotáží, destrukcí a atentátů na významné konfidenty. Tuto činnost měli rozvíjet na území Moravy, případně až na Slovensko. Také měli udržovat radiospojení s Londýnem.

* Fotografie z výstavy - konec II. světové války

Přidáno dne 09. 07. 2005 (2223 přečtení); Petr Tryščuk

V rámci oslav 60. výročí od konce II. světové války jsme se také mj. podíleli na výstavě na Frýdeckém zámku připraveným Muzeem Beskyd z Frýdku-Místku.
Pozvánku na tuto akci jsme na našich stránkách uveřejňovali po celou dobu výstavy. Expozice výstavy byla otevřena do 5.6. a za tu dobu ji navštívila řada návštěvníků.

* K pomníčku rtn. Bierského

Přidáno dne 06. 07. 2005 (3737 přečtení); Petr Tryščuk

V úterý 5.6.2005 jsme se vydali na místo zákeřné vraždy rtn. Josefa Bierského na Smrku. Několikakilometrová trasa v parném vedru nám dala zabrat i bez vojenského vybavení. Asi po hodině ostré chůze jsme dospěli k pomníčku tohoto člena skupiny Wolfram.

Přečíst | Počet názorů: 2 | Přidat názor | Informační e-mailVytisknout článek

* Jan PALACH

Přidáno dne 04. 07. 2005 (4257 přečtení); Administrátor

Jan Palach se narodil 11. srpna 1948 ve Všetatech. Stal se prvním Čechem, který se na protest proti srpnové sovětské okupaci demonstrativně upálil.
Stalo se tak 16.1.1969 v horní části pražského Václavského náměstí. A jeho odvážný čin by neměl být zapomenut ani v dnešních časech.

* Oslava Slunovratu v ČRo

Přidáno dne 26. 06. 2005 (3038 přečtení); Administrátor

Staroslovanský Slunovrat konaný na Slezskoostravském hradě patří k naší největší a nejnáročnější akci.

Díky tomu je tomuto projektu věnována i patřičná mediální pozornost a dochází tak i k popularizaci našeho sdružení.

Přečíst | Počet názorů: 1 | Přidat názor | Informační e-mailVytisknout článek

* Jak se vydařil Slunovrat

Přidáno dne 21. 06. 2005 (2554 přečtení); Administrátor

Letošní II. ročník Slunovratu byl v mnohém bohatší než v roce 2005. Oproti loňskému roku se nám povedlo připravit několik "válečných" atrakcí navíc a také jsme prezentovali řadu historických řemesel.

Přečíst | Počet názorů: 1 | Přidat názor | Informační e-mailVytisknout článek

* Beseda s des.v.v. M. Šolcem

Přidáno dne 11. 05. 2005 (2624 přečtení); Petr Tryščuk

V úterý 10.5. se uskutečnila další z přednášek v Ostravě. Tentokrát s prvorepublikovým a druhorepublikovým vojákem, odbojářem a vězněm koncentračního tábora, des.v.v. Miloslavem Šolcem.

* Konec války - gymnázium Ostrava

Přidáno dne 04. 05. 2005 (2401 přečtení); Administrátor

Na biskupském gymnáziu připravilo vedení školy na 29.4. bohatý program pro své žáky a další 4 střední školy z okolních gymnázií. Vlastenecký klub Ostrava přichystal v rámci vlastní účasti některé části z programu.

* Program - Slunovrat 2005

Přidáno dne 03. 05. 2005 (3483 přečtení); Petr Tryščuk

aktualizováno: 18.-19.6.2005 – Slezskoostravský hrad – 10:30 až do rána
V roce 2005 chceme uspořádat další kulturní festival slovanské kultury, který se opět uskuteční v Ostravě. Oproti roku 2004 jsme rozšířili především doprovodný program, který je více zaměřen na Velkomoravskou dobu a na život starých Slovanů. Program bude také celý den doprovázen hudebními vystoupeními.

Přečíst | Počet názorů: 4 | Přidat názor | Informační e-mailVytisknout článek

Oslava Slunovratu

* Slunovrat - slovanská oslava léta

aktualizováno: V posledních letech jsme na Severní Moravě pociťovali absenci kulturní oslavy, která by se také zaměřila právě na naši slovanskou historii. Uspořádáním, pokud možno staroslovanského festivalu, jsme chtěli i my přispět ke kulturnímu dění v oblastech kde působíme. Primárním cílem však bylo a bude připomínat především slovanské kořeny a kulturu.

Celý projekt | Garant: Petr Tryščuk | 2906 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek

index | 31-40 | předchozí | následující | Celkem 113 článků